wyjazdy z jogą

Największe zalety wyjazdów z jogą.

Główne zalety wyjazdów z jogą

Nie ma nic dziwnego w tym, że na swoich wakacjach zamierzasz po prostu porządnie wypocząć. Zmęczony wywiązywaniem się z codziennych obowiązków pragniesz uzyskać przynajmniej tych kilka chwil spokoju, w trakcie których będziesz mógł po prostu leżeć i zupełnie nic nie robić. Zakładasz automatycznie, że takie wyjazdy z jogą po prostu nie są dla ciebie. Wiesz, że podczas nich musiałbyś codziennie zajmować się aktywnością fizyczną, a jako że masz dość pracy i ruchu, wolisz kompletnie z niej zrezygnować. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Wyjazdy z jogą mogą dać ci o wiele więcej niż ci się wydaje.

Nigdy nie uprawiałeś jogi? Najwyższy czas zacząć!

Czy kiedykolwiek w swoim życiu próbowałeś uprawiać jogę? Czy wiesz, jak wiele może ona zmienić w twoim ciele? Ćwicząc ją systematycznie, czyli przynajmniej kilka razy w tygodniu, na pewno uda ci się schudnąć i pozbyć wszystkich zbędnych kilogramów. Efektywność kuracji odchudzającej zależy oczywiście także od diety, ale połączona z wysmuklającymi ćwiczeniami o wiele szybciej poradzi sobie z twoją nadwagą czy otyłością. Jogą jesteś w stanie zastąpić nawet ciężkie treningi siłowe, wykonywane z dużym obciążeniem. Niektóre pozycje wymagają od ciebie utrzymywania się na samych rękach i to podczas nich pracujesz nad siłą swoich ramion, klatki piersiowej czy pleców. Uczysz się również wytrzymałości. Aby wytrwać w skomplikowanej asanie przez kilkanaście sekund, musisz napiąć całe swoje ciało, skupić się i przełamać swoje bariery psychiczne, wychodząc ze strefy komfortu. Osoby, które trenują jogę regularnie, są niesamowicie sprawne i zwinne – wystarczy, że spojrzysz na nie na filmikach instruktażowych, a sam od razu zechcesz rozpocząć przygodę z tym nowym sportem.

Wyjazdy z jogą lepsze niż zajęcia stacjonarne

Dlaczego jednak masz wybrać się na wyjazdy z jogą, skoro równie dobrze tę dyscyplinę sportu możesz uprawiać w swoim własnym domu, gdy już wrócisz z wakacji? Otóż wynika to z relaksacyjnego działania tego sportu. W rzeczywistości bowiem uprawiającym go osobom nie zależy tak do końca na uzyskaniu wymarzonej, szczupłej sylwetki. Dla nich liczy się coś więcej – spokój ducha i równowaga zachowana między umysłem a ciałem. Trenując jogę, pracujesz nad samym sobą. W poszczególnych pozycjach możesz poczuć się niezwykle spokojnie i przeżyć moment całkowitego oczyszczenia. Z wakacji, na których będziesz regularnie uprawiać jogę, wrócisz jak nowo narodzony.

wyjazdy z jogą