beton wycinanie

Wycinanie betonu

Podczas remontów drogowych najczęściej dochodzi do zrywania starej nawierzchni i wycinanie betonu jeżeli usterka znajduje się pod ziemią lub podczas poszerzania dróg bądź modyfikacji koncepcji przebiegu trasy czy torów tramwajowych. Ze względu na ciągły rozwój i kreację nowych technik w budownictwie,, na rynku dostępnych jest kilka sposobów na przeprowadzenie prac budowlanych, takich jak wycinanie betonu.

Wycinanie betonów

Najpopularniejsza metoda cięcia betonu w budownictwie

Najpopularniejszą metodą na wycinanie betonu jest technika diamentowa. Zapewnia ona niezwykłą precyzję i dokładność wykonania, bez wydawania zbędnego hałasu. Podczas jej użycia nie dochodzi do modyfikacji innych, niechcianych powierzchni. Co ważne, technika ta jest szybka i efektywna.
Wycinanie betonu metodą diamentową może być wykonywane na sucho jak i na mokro- nie jest wówczas wytwarzany nieprzyjemny osad lub pył, który może być męczący i niebezpieczny dla zdrowia. Rodzaj metody jaki zostanie wybrany, nie wpływa to na jakość wykonania.

Pozostałe metody

Innymi, mniej wykorzystywanymi technikami jest wykorzystanie konkretnej piły. Istnieją piły jezdne, szynowe, spalinowe, tarczowe, linowe i ręczne. Zależnie od danego materiału, każda będzie dopasowana do innego typu tworzywa.
Jednak, aby wycinanie betonu zostało wykonane w jak najbardziej precyzyjny, dokładny i efektywny sposób, rekomendowane jest użycie metody diamentowej, ewentualnie piły jezdnej- w zależności od preferencji, elektrycznej bądź spalinowej; dedykowanej do nawierzchni zewnętrznych.

Dowiedz się więcej: https://hbssystem.pl/