Warszawa wycena nieruchomości

Warszawa wycena nieruchomości

Warszawa wycena nieruchomości – jak wygląda?

Warszawa wycena nieruchomości przeprowadzana jest według regulowanych prawnie zasad. Może dokonać jej wyłącznie rzeczoznawca majątkowy posiadający odpowiednie uprawnienia. Jeśli chodzi o nieruchomości na cele mieszkalne, najczęściej jest to wycena wartości rynkowej.

Warszawa wycena nieruchomości – jakie dokumenty są potrzebne?

Dokumenty, które są niezbędne przy wycenie lokalu mieszkalnego, to:

  • wypis z księgi wieczystej lub akt notarialny,
  • wypis z rejestru gruntów,
  • zarys mapy ewidencyjnej, w celu określenia lokalizacji nieruchomości,
  • rzut lokalu.

Warszawa wycena nieruchomości

Nie martw się, jeżeli nie masz tych dokumentów. Wystarczy wtedy podać numer księgi wieczystej – rzeczoznawca majątkowy ma uprawnienia do uzyskania dokumentów w odpowiednich urzędach. Oczywiście będzie miało to wpływ na całościową cenę usługi. Warszawa wycena nieruchomości nie ma jednej, ściśle określonej ceny. Każda wycena nieruchomości się różni, a cena zależy od rozmaitych okoliczności.

Warszawa wycena nieruchomości przez bank

Kiedy trzeba ustalić zdolność kredytową, zwykle potrzebna jest także wycena posiadanej nieruchomości. Bank wtedy chce dokładnie znać jej wartość. Może się ona istotnie różnić od ceny transakcyjnej. Dlatego niezbędny jest udział wykwalifikowanego rzeczoznawcy, który jest w stanie oszacować realną wartość nieruchomości. Cena to tylko jeden z elementów branych pod uwagę. Ważne są też między innymi stan prawny nieruchomości, stan techniczno – użytkowy, przeznaczenie i otoczenie nieruchomości