Trochę nowin odnośnie kampanii reklamowych

Firmy promują się na wiele sposobów. Proponują swoje usługi przy użyciu klipów emitowanych w telewizji, ulotek, ogłoszeń prasowych bądź zamieszczanych w sieci filmach promocyjnych. Ostatni z przytoczonych sposobów daje relatywnie największe perspektywy na wyszukanie znacznego grona klientów. Jedną z najskuteczniejszych metod promowania usług jest kampania reklamowa YouTube.

W celu opublikowania reklamy na YT musimy utworzyć profil na platformie AdWords. Za jej pomocą można wytypować filmy, podczas jakich trwania chcemy wyświetlić krótkie wideoklipy reklamowe. Po opłacaniu należności, zastrzegamy miejsce na naszą reklame, jaką potem zobaczą użytkownicy portalu.

 wyswietlenia YouTube


Inną możliwością będzie zamieszczenie na platformie odrębnego filmu reklamowego. Po zapłaceniu opłaty zostanie on wyróżniony. Miniaturka oraz nazwa wideoklipu zostaną umieszczone na żółtym obszarze i dodatkowo pojawiać się niezależnie od fraz wpisywanych do przeglądarki. Ta metoda sprawia, że wyswietlenia YouTube naszej reklamy będą bardzo szybko wzrastać, co naturalnie wpłynie na skuteczność reklamy.

Najbardziej znakomitą i skuteczną – ale równocześnie najdroższą alternatywą – jest reklamowanie swego przedsiębiorstwa na głównej stronie serwisu. Internauci zaglądający na stronę zaraz ujrzą nasz anons. Jeśli ogłoszenie będzie posiadać pociągającą, zwracającą uwagę aranżację graficzną, wysoka liczba odwiedzających jest gwarantowana. Ta metoda jest osiągalna także dla reklam obrazowych, jak i filmowych. Opłata za wykorzystywanie miejsca reklamowego jest uiszczania w postaci rachunku dziennego.

YouTube jest znakomitym ośrodek marketingowym. Gwarantuje dostrzeżenie naszej reklamy oraz wyszukanie okazałej rzeszy możliwych zainteresowanych odbiorców. Rosnące wyswietlenia You Tube zapewnią pomyślność naszej kampanii zdobyty względnie niskim kosztem.