Technologia LED

Nowoczesne techniki oświetlenia wychodzą naprzeciw użytkownikom, którzy mają pewność, że otrzymują towar trwały i niezawodny, gwarantujący jednocześnie lepszą jakość oświetlenia. Nowoczesne technologie na stałe już zadomowiły się na rynku, skutecznie też z każdym kolejnym rokiem wypierają tradycyjne żarówki, które nie są już z nimi skutecznie konkurować, ponieważ niektóre rozwiązania, na których bazują, są przestarzałe.
Oświetlenie LED posiada szereg praktycznych zalet przekonujących nawet tradycjonalistów do dokonania zakupu diod. Jego największymi atutami jest na pewno ogromna wydajność połączona z trwałością i wytrzymałością. Nie bez znaczenia są także oczywiście kwestie ekonomiczne. Żarówki oparte na technologii led są znacznie bardziej żywotniejsze od swoich tradycyjnych konkurentek. Różnica w okresie eksploatacji jest ogromna, czas użytkowania nowoczesnej żarówki led jest nawet 25 razy dłuższy. Dioda led jest także znacznie mniej narażona na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ udział elementów szklanych w jej budowie jest ograniczony praktycznie do minimum.
Dioda LED jest także zakupem ekologicznym. Podczas procesu jej produkcji nie używana jest rtęć, która jest poważnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. W procesie produkcji nie są też wykorzystywane inne metale niebezpieczne dla naszego otoczenia.
Oświetlenie led jest też bardziej elastyczne pod względem możliwości użytkowania. Diody doskonale współpracują na przykład ze ściemniaczami, czego nie są w stanie zaproponować świetlówki kompaktowe.
Technologia ta gwarantuje otrzymanie każdego koloru światła. Co prawda, podstawowe modele umożliwiają otrzymanie jedynie podstawowych kolorów, jednak bardziej specjalistyczne moduły znacznie rozszerzają możliwości. Paleta barw możliwych do otrzymania jest praktycznie rzecz biorąc nieograniczona.