Traceability jest to termin często używany w przedsiębiorstwach związanych z produkcją. Charakteryzuje się efektywnością i pozytywnym wpływem na procesy zarządzania produkcją. Systemy śledzenia produktu pozwalają na obserwację każdego etapu produkcji tworzenia danego produktu. Dzięki kodom kreskowym można dość szybko i sprawnie wykryć ewentualne nieprawidłowości.
Systemy śledzenia produktu – kto musi z nich korzystać?
Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją żywności, pasz i zwierząt hodowlanych oraz dodatków do żywności, mają prawnie uregulowany obowiązek śledzenia drogi produktu. W znaczny sposób wpływa to na bezpieczeństwo konsumentów, ponieważ jeśli GIS dostrzeże nieprawidłowości, to może nakazać danemu producentowi ich wycofanie ze sprzedaży.
Gdzie sprawdzą się systemy śledzenia produktu?
Systemy śledzenia produktu mogą usprawnić produkcję w wielu dziedzinach. Ich potencjał jest głównie wykorzystywany podczas tworzenia elektroniki, aut, maszyn czy kosmetyków, a także chemii gospodarczej i odzieży.
Czy systemy śledzenia produktu są dobrym rozwiązaniem?
Pomimo, że nie wszystkie branże mają obowiązek śledzenia swoich towarów na etapie produkcji, to systemy śledzenia produktu stają się coraz bardziej popularne. Umożliwiają one dużo większą kontrolę jakości, a dodatkowo w znaczny sposób ograniczają ryzyko. Sprawdzą się również podczas identyfikacji zdarzeń przeszłych i zwiększają efektywność działań na każdym etapie produkcji.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://robomatic-solutions.com/.