Rozwój fizjoterapiiFizjoterapia to zespół metod zdrowotnych wykorzystujących fenomen oddziaływania organizmu na bodźce (np. hiperbaria). Już Konfucjusz w V w. p. n e. dojrzał łączność pomiędzy ułożeniem ciała a profilaktyką oraz kurowaniem, a Hipokrates faworyzował gimnastykę. Jako połączona z terapią medyczną może być przewodzona przez osoby należycie do tego przygotowywane. Dzisiaj aby wykonywać zawód fizjoterapeuty przynależy być wychowankiem studiów wyższych I lub II stopnia kierowanych głównie przez Akademie Wychowania Fizycznego lub Akademie Medyczne. Fizjoterapeuci, jacy kiedyś otrzymali wyedukowanie policealne, nie muszą uzupełniać wyedukowania i jako technicy fizjoterapeuci mogą pełnić zawód.
Fizjoterapia wspiera procesy kurowania leczniczego, aplikowana po odbytych chorobach, w zamiarze ułamkowego bądź pełnego odzyskania zdrowia. Jest konieczna w procedurze leczenia choróbsk: pochodzenia reumatycznego, neurologicznego, choroby oddechowe, nowotworach, dysfunkcjach organów ruchu. Wyjątkowe znaczenie ma dla dojrzewania niemowląt i dzieci. Wcześniak prowadzony przez fizjoterapeutę szybciej odpracowuje opóźnienie w stosunku do niemowląt urodzonych w terminie. Rodziciele nauczeni będą prawidłowo kąpać, pożywić i zmieniać pieluchy maluszkowi. W wieku szkolnym fizjoterapia łagodzi wszelkie wady sylwetki, uczy dziecko pełnić słuszne ćwiczenia samodzielnie.
W onkologii pierwsze zabiegi fizjoterapeutyczne faworyzowane są jeszcze przed operacją. Nie ma wątpliwości, iż fizjoterapia prowadzona z pacjentem onkologicznym sprawia cuda. Poprawiając nastrój pacjenta, przywraca nadzieję w możliwość powrotu do zdrowia, co zwiastuje na zwyciężenie z chorobą.
Rozwój fizjoterapii to z wyjątkiem podniesienia poprzeczki fizjoterapeutom dotyczących ich wykształcenia nowiuteńkie sprzęty. Aparaty do fizjoterapii, w zależności od zastosowania służą wymazywaniu dolegliwości, tłumieniu nawrotom i przywracaniu sprawności fizycznej. Użytkowane są między innymi: w elektroterapii, rehabilitacji podciśnieniowej, laseroterapii, magnetoterapii.
Źródło: www.enpol-ltd.pl