Sklejki możemy podzielić na w zależności od użytego kleju, na sklejkę wodoodporną, półwodoodporną oraz suchotrwałą. Ważne jest to, aby wybrać sklejkę zgodnie z jej zastosowaniem. Przykładowo sklejki wodoodporne najlepsze są na zewnątrz domu, są one zrobione z klejów bakelitowych i syntetycznych. W sklejkach suchotrwałych stosuje się klej mocznikowy, wtedy ważne jest, aby w otoczeniu panowała niska wilgotność powietrza. Sklejki można podzielić również ze względu na zastosowane drewno. Wyróżniamy wtedy sklejki liściaste, iglaste i egzotyczne. Sklejka liściasta jest łatwa w obróbce i ze względu na parametry jest zazwyczaj droższa. Istnieje również sklejka szalunkowa.
Sklejka szalunkowa
Czym jest sklejka szalunkowa? Jest to płyta składająca się z kilku, koniecznie nieparzystych, sklejonych krzyżowo warstw forniru, połączonych ze sobą. Tak wykonana konstrukcja jest bardzo trwała i odporna na wyginanie. Jej podstawowe zastosowanie to, jak wskazuje nazwa – produkcja szalunków. Natomiast sklejka szalunkowa ma o wiele więcej zastosowań, o których opowiemy poniżej.
Zastosowanie sklejki szalunkowej
Sklejka szalunkowa może służyć jako okładzina ścian. Jest ona estetyczna, ociepla pomieszczenie oraz wprowadzi rustykalny klimat. Dużym atutem jest to, że sklejka szalunkowa może być produkowana w różnych rozmiarach. Łatwo można je również pomalować, więc z rustykalnego wnętrza można uzyskać nowoczesny wystrój poprzez zmianę ich koloru na czarny lub biały. Sklejka szalunkowa to ciekawy i uniwersalny produktu, któremu warto się przyjrzeć.
Dowiedz się więcej na https://www.sklejkaorzechowo.pl/!