Rampa mobilna – i załadunek albo rozładowanie tira okazuje się błyskawiczne i lekkie

Rampy mobilne to perfekcyjne wyjście, kiedy szybko trzeba wpakować czy też przepakować ekwipunek, zwłaszcza z poziomu podłoża. Rampy tego rodzaju są nadzwyczaj stabilne i pewne, w dodatku pokryte są stalową antypoślizgową siatką. Zastosowanie takiej rampy ogromnie zmniejsza trwanie roboty przy dodatkowym podniesieniu wydajności.

rampy mobilne

Rampy mobilne postawione są z profili stalowych, które dają trwałość i odporność na przeciążenia. Rampa składa się z platformy wjazdowej dostrajanej pompą hydrauliczną, która jest wykorzystywana do dostosowywania poziomu. Z dwóch stron znajdują się łańcuchy z hakami, by ułatwić montowanie, przykładowo do pojazdu, który musi być odciążony. Na rynku jest możliwe z łatwością odszukać przeżerane rampy mobilne, zarówno z opcją kupna, jak i wynajmu. I tak na przykład, rampy o wysokiej obciążalności do siedmiu ton, bardzo dobrze pasują do przepakowania oraz wypakowania pojazdów ciężarowych. Napomknięta już pompa hydrauliczna umożliwia przystosować rampę do wysokości samochodu. Każda rampa posiada koła, przez co z wykorzystaniem wózka widłowego nadaje się do tego, aby być przewieziona w wybrane miejsce. Rampy mobilne mają sporo zalet oraz istotnie upraszczają robotę. Najważniejszą jak najbardziej jest jej mobilność, rozładunek nadaje się do tego aby odbywać się w każdym położeniu. Manualne banalne starowanie umożliwia efektywną robotę również pojedynczej jednostki, bez zamartwiania się o różnice poziomów. Kompletny cykl roboty trwa migiem oraz bez zbytecznych problemów. No i niewątpliwie zaoszczędzony czas i fundusze. Kierowca wózka widłowego zdoła osobiście ustawić rampę i rozładować czy załadować auto ciężarowe, co znacznie redukuje wydatki wynikające z zatrudniania większej ilości pracowników. Wartość zakupu takiej rampy może się zwrócić po pół roku.

Każdy kierownik działalności dostawczej powinien zastanowić się nad nabyciem rampy mobilnej. Wszędzie, gdzie pracuje wózek widłowy, niewątpliwie rampa zdobędzie swoje zastosowanie.