Przyjazna dla pociech rasa kotków

Kociaki syberyjskie bywają gatunkiem ze średniej długości sierścią oraz podchodzą z dalekiej części Rosji. Znane bywają jako kocięta uczulające mniej aniżeli reprezentanci odmiennych ras. Jest to rasa odznaczająca się wysoką niepodatnością na zwyrodnienia oraz prostym dostosowaniem do zmian. Ich ewolucja zachodziła zwyczajnie, bez udziału ludzkiego, ich rasa została upowszechniona dopiero w 1989 roku. Na początku hodowanie kotów syberyjskich dało się wykonać jedynie przez organizację TICA, dwanaście miesięcy później rasa pozostała dostrzeżona również przez FIFe.

koty syberiany

Koty te są rozważane za nadzwyczaj błyskotliwe, a również dynamiczneoraz żywiołowe. Gros wyrazicieli rasy jest nadzwyczaj przyjazna i emocjonalna, na ogół wypatruje kontaktu z ludźmi. Z rzadka posiadają dzikie bądź destruktywne popędy. Uwielbiają z kolei wdrapywać się na wysokości tudzież odpoczywać na wysoko podwieszonych szafkach. W swojej ziemi uznawany jest za kota “stróżującego”- potrafi przeraźliwie hałasować na widok obcej osoby.
Zdaniem wzoru mogą przejawiać się w przeróżnych odmianach barwnych. Poszczególnymi wyłączonymi barwami jest połączenie bieli z: czekoladą, beżowym, popielatym, złotawym. Nieusankcjonowane będą też oznaczenia typu point. Dopuszczone jest posiadanie białego jako gwiazda, medalion, kolor przodu, brzuszka, łapek oraz tego rodzaju umaszczenia jak: bicolor, arlekin oraz van.

koty syberiany

Koty syberyjskie będą określane jako koty przeciętne bądź spore, samce będą na ogół większe od kotek. Mogą mieć ciężar 8-10 kg, tudzież ich partnerki – optymalnie 6 kg. Bywają kotami masywnymi, o silnym szkielecie. Posiadają średniej długości i nader bujną sierść. Owłosienie wierzchnie winno błyszczeć, albowiem ma cechy osłaniające przed zamoczeniem. Podszerstek rasy syberyjskiej bywa nadzwyczaj bujny i dwuwarstwowy zimową porą, jednak w sezonie letnim nadzwyczaj nieznaczny. Zaletą ich futra będzie fakt, że nie łączy się w kłaki, co będzie łatwe w czesaniu.