Pożywienie dla alergików

Dużo osób nie trawi glutenu, co obliguje ich do przestrzegania diety bez glutenu. Jednakże nie każdy wie, które towary nie mają glutenu oraz które zdołają dowolnie spożywać.


Żywność bez glutenu powinna być bogata w orzechy, soczewicę, fasolę, soję, ziemniaki, ryż, grykę, proso, kukurydzę owoce, warzywa i mięso. Gdy jesteśmy na tej diecie nie możemy konsumować pszenicy, orkiszu, jęczmienia, żyta jak i towarów, które mają te zboża.
Należy tymczasem zaznaczyć, iż Żywność tego rodzaju nie będzie łatwa w użytkowaniu. Należy wykluczyć z jadłospisu nie jedynie artykuły, jakie pozostały w.w., lecz również zwracać uwagę na artykuły, jakie będą obejmować nawet nikłe porcje glutenu. Żywność bezglutenowa skierowana jest głównie dla ludzi, którzy mają uczulenie na gluten albo chorują na celiakię. Są to 2 rozmaite schorzenia, które zawierają się w pojęciu nietolerancji pokarmowej i nie można ich wzajemnie mylić. W sklepach bezglutenowych jest mnóstwo artykułów, które mimo, że mają nazwę bezglutenowych mogą być alergiczne. Wobec tego chcąc kupić żywność bezglutenową kupmy towary tego typu jak: mąka bezglutenowa, na której opakowaniu znajduje się licencjonowany znaczek przekreślonego kłosa. Artykuły z tym znakiem będą objęte ścisłą kontrolą organizacji chorych na celiakię.

Sklep bezglutenowy, jaki proponuje artykuły spożywcze dla osób, które cierpią na nietolerancję pokarmową lub celiakię otoczone są także takim nadzorem, więc bez problemu możemy sporządzać tam sprawunki, bez obawy o nasz organizm.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze zaznaczyć, iż jadnospis bezglutenowy nie jest dietą na odchudzanie. Kaloryczność artykułów nie posiadających glutenu jest nadzwyczaj podobna do tradycyjnych artykułów. Żywimy nadzieję, iż objaśniliśmy na czym polega dieta bez glutenu, oraz co wolno spożywać, a czego nie wolno.

Źródło: www.organiczne24.pl