Postęp technologii we współczesnych czasach.Gwałtowny rozwój technologiczny, a także szybko postępowy przebieg globalizacji unieważniający ograniczenia handlowe spowodowały, że powszednio spotykamy się z wielką wręcz liczbą różnorodnych urządzeń. W wyniku tegoż również tabliczki znamionowe produkowane są w dużo większej liczbie.
W wszelkiej dziedzinie egzystowania asystują nam pewne sprzęty. Tabliczki znamionowe zapewne znajdują się na większości z nich (o ile nie na wszystkich). zwłaszcza w przemyśle długotrwały sposób wyrazistego i zrozumiałego opisania maszyn odgrywa niezmiernie wielką rolę. Tabliczki znamionowe pozwalają uzyskanie istotnych informacji o sprzęcie, na którym się znajdują. Zawsze odnajdziemy na nich nazwę fabrykanta, rok produkcji, numer seryjny. Dodatkowo breloki do kluczy zawierają najważniejsze wiadomości dotyczące użytkowania danego urządzenia. W zależności od przyrządu mogą to być między innymi ładowność (na przykład w przypadku pojazdów), max możliwa prędkość (na przykład w przypadku motocykli) lub też masa.


Tabliczki znamionowe muszą być wykonane z towarów trwałych, odpornych między innymi na rdzę, ekstremalne warunki temperaturowe lub też promieniowanie UV. Niezależnie od warunków atmosferycznych, ani od warunków w których używane jest wiadome urządzenie, one same i znajdujące się na nich informacje muszą być zawsze czytelne dla konsumenta. Jest to wymóg konieczny dla zachowania bezpieczeństwa używania sprzętu. Aktualnie istnieje co niemiara technologii umożliwiających zapewnienie maksymalnie wysokiej jakości wykonania. Tabliczki znamionowe zdołają być realizowane z laminatów albo z aluminium, niekiedy w przeróżnych typach kolorystycznych. Istnieje możliwość wybicia informacji na takiej tabliczce, poprawny opis można także utworzyć metodą laserowego grawerowania. Na rynku istnieją firmy oferujące oba warianty usług.