Własna mieszanka – czy to możliwe?
W dobie najnowszej technologii przy odpowiednim przygotowaniu, odrobinie chęci oraz wiedzy, jesteśmy gotowi z małą pomocą samodzielnie wykonać mieszankę polimerobetonu. Co potrzebujemy?
Przede wszystkim, polimerobeton składa się z żywicy, jeśli robimy sami taką mieszankę potrzebujemy środka wiążącego, czyli żywicy – najlepiej, aby był to nienasycony poliester. Zanim przejdziemy do dalszego ciągu, wyjaśnijmy czym jest poliester. Poliester to grupy polimerów zawierających wiązania estrowe. Poliberometon dzięki nim jest bardziej sprężysty i elastyczniejszy.
Aby dokończyć mieszankę oprócz żywicy należy dodać :
gruboziarnisty wypełniacz, zazwyczaj jest to kruszony kamień i piasek,
wypełniacz mielony, na który idealnie nadaje się kwarc lub proszek grafitowy.
Wszystko należy dodać w odpowiednich proporcjach, w zależności od tego, jaki polimerobeton chcemy uzyskać. Klasa polimerobetonu również będzie zależeć od tego, ile wypełniacza dodamy. Poziom w klasach mieści się od 0,5t/m3 do 4t/m3. Od ilości wypełniacza zależy, jaka mieszanka powstanie, możliwa jest: ultralekka, lekka, ciężka i super ciężka.
Praktyczne i funkcjonalne ozdoby z polimerobetonu
Z utworzonej mieszanki, oprócz bardziej zaawansowanych konstrukcji budowlanych mogą powstać też mniej ważne, aczkolwiek bardziej ozdobne. Przykładami dzieł zrobionych z polimerobetonu są liczne elementy wyposażenia i wykończenia, głównie kuchni i salonu, takie jak blaty kuchenne, kominki, poręcze wazony, zlewozmywaki, a w naszych ogrodach mogą to być nawet fontanny. Polimerobeton doskonale nadaje się także jako podłoga.
Sprawdź więcej na: https://sytec.pl/pl/c/odwodnienia-liniowe-c2