porównywanie OC

Po co nam ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

W życiu często zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, których nie sposób przewidzieć. Stłuczka samochodowa, kradzież z włamaniem czy zalanie mieszkania to tylko kilka prostych przykładów. Aby uchronić się przed ich skutkami finansowymi, warto wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Porównywanie OC ułatwiają nam serwisy internetowe, zawierające najróżniejsze oferty.

Dlaczego warto?

Porównywanie OC jest powszechnym działaniem u osób posiadających samochód lub chcących zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia nieumyślnej krzywdy osobie trzeciej. Wysokości składki różnią się u poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego warto dokładnie sprawdzić szczegóły ofert. Porównywanie OC w sprawdzonych kalkulatorach zagwarantuje dokonanie najlepszego wyboru, bez spędzania czasu nad samodzielnym przeliczaniem każdej składki.

porównywanie OC

Jak działają porównywarki?

Porównywanie OC zaczyna się od wejścia na stronę serwisu i podanie podstawowych danych. W przypadku posiadania samochodu konieczne będzie wypełnienie pola o pojemności silnika lub dacie rejestracji pojazdu. Dzięki temu można będzie obliczyć wysokość składki. Następnie odbywa się porównywanie OC przez stronę wielu ofert i wyświetlenie rankingu ze wszystkimi najkorzystniejszymi opcjami w danej sytuacji. Widoczna jest zarówno dokładna cena ubezpieczenia, jak i jego zakres. Maksymalna kwota, jaka zostanie wypłacona przy niespodziewanym zdarzeniu, została określona ustawą, dlatego nie ma możliwości jej zmiany.

Porównywanie OC możesz przeprowadzićm.in. na stronie: https://phinance.pl/ubezpieczenia-majatku