Perfekcyjna odmiana kotka

Koty norweskie

Mówi się, iż obywatele dzielą się na tych, którzy lubią koty a także tych, którzy wolą psiaki. Stworzono sporo odmian zarówno kotków a także piesków.
Zajmującą odmianą kotków będą koty norweskie, będzie to naturalna odmiana kotków (poniektóre inne rasy są kreowane sztucznie przez selekcjonowanie miotów), jaka pozostała udomowiona. Ich prawidłowa nazwa to kociaki norweskie leśne.

hodowla kotów norweskich

Są to rosłe zwierzęta o potężnej budowie cielska. Futro jest mieszane między długimi, a krótkimi włosami. Intrygującą właściwością sierści jest to, iż ssaki te mają 2 rodzaje futra – krótkie włoski przy ciele i długie na zewnątrz. Z powodu tego typu warstwie włosów posiadają nieprzemakalne owłosienie.

Ich umaszczenie znamionuje się jaśniejszym kolorem około szyjki oraz na zadnich nogach. Mogą mieć wielkorakie odcienie futra oraz tęczówek.
Przyciągającą własnością ich postaci są uszy podobne do uszu rysia, poprzez co mruczki przypminają dzikie zwierzęta. Z reguły ważą od pięciu do 9 kilo, samice bywają w większości wypadków lżejsze.

Hodowla kotów norweskich

Będą to niezwykle sprawne a także żwawe zwierzęta. Będą ogromnie zdolne i myślące. Zwykle bardzo przyzwyczajają się do domu i domowników, a z powodu na zjawisko, iż są zadomowione wciąż mają żywe instynkty łowcy poprzez co bywają kapitalnymi łowczymi. Cenią głaskanie, choć z umiarem.
Właściwa hodowla kotów norweskich leśnych albo innych ras jest jedną spośród najważniejszych rzeczy w trakcie wyboru mruczusia. Hodowla podobna powinna być szczególnie życzliwa, w której koty nie będą traktowane jak ładunek ale jak członkowie familii. Dodatkową znaczącą sprawą są rodzice. Jeżeli zależy nam na stosownych miarach oraz cechach mruczka powinniśmy zwrócić atencję oczywiście na nich oraz ich osiągnięcia. Istotny także będzie temperament a także zachowanie kotów.

koty norweskie leśne

Innym atrybutem jest higiena oraz nawyki pokarmowe małych kociaków. To od odchowania od najmłodszych lat zwykle zależy dojrzałe zwyczaje mruczka, dlatego tak ważka jest trening higieny od urodzenia oraz bon ton z pozostałymi kotami a także ludźmi.
Źródło: www.forestgate.pl