Nasz anioł

Anioł stróż to nasz codzienny, niematerialny opiekun. Wiara katolicka uważa, że anioł stróż jest istotą niematerialną ale obecną. opiekuje się nami każdego dnia i jest naszym pośrednikiem z Panem Bogiem.
Najczęściej anioł stróż jest pierwszą świętą osobą przedstawianą dzieciom. To właśnie nad ich łóżeczkiem wiesza się wizerunki anioła, to do niego modlitwę dzieci poznają jako swoją pierwszą. Anioł stróż dzieciom towarzyszy jako ten bliski ich przyjaciel.
Na temat anioła stróża jest wiele znanych historii, dorośli ludzie też w niego bardzo wierzą i uważają, że jest to ich wierny towarzysz na każdy dzień życia.
Wiara katolicka mówi nam, że anioła stróża ma każdy, nawet osoba nie wierząca. Anioł stróż jest postacią opisaną w Piśmie Świętym, o nim opowiada Pan Jezus. Uważa się, ze aniołowie nie posiadają ciała i stają przy naszym boku już w chwili naszego narodzenia. Już święty Anzelm uważał, że anioł stróż zostaje powołany wtedy, kiedy dziecko jest w łonie matki. W związku z tym można powiedzieć, że ciężarna kobieta otoczona jest dwoma aniołami stróżami. Nasi aniołowie nie powinni mieć imion nadawanych im przez nas samych. Mają oni imiona nadane przez Boga, które okryte są tajemnicą. Każdy z nich bezpośrednio kontaktuje się z Panem Bogiem. Aniołowie różnią się między sobą. Każdy anioł stróż jest inny, uważa się nawet, że anioły nigdy się nie nudzą a ich uroda jest niewyobrażalna.
Anioł stróż powołany jest do opieki nad nami, ma nas strzec, prowadzić bezpiecznie przez nasze życie. Każdy z nich ma moc myślenia i wolną wolę. Czasami czujemy przy sobie czyjąś obecność, czasami budzimy się w nocy z nowym pomysłem, czasami czymś się inspirujemy a czasami udaje nam się ustrzec przed nieszczęśliwym wydarzeniem. Można śmiało powiedzieć, że są to efekty opieki naszego anioła stróża.
Codziennie powinniśmy się do niego modlić i nigdy nie powinniśmy zapomnieć, ze stoi on przy nas. Aniołowie są wśród nas, podnoszą nas na duchu, przytulają nas i strzegą. Wszystko po to by doprowadzić nas do Nieba.