Miejscowość do spędzenia wolnego czasu nad Morzem Bałtyckim.

Podróż do Świnoujścia to interesujący pomysł spędzenia czasu w takim uzdrowiskowym kurorcie, który jest najbardziej wysuniętym krańcem naszego kraju na północny zachód. Przez zatokę Świnę łączy się z Bałtykiem, plaże bywają w tym miejscu nadzwyczaj porządne, a baza wypoczynkowa i noclegowa nadzwyczajnie rozwinięta.

hotel świnoujście

Każdy urlop Świnoujście zaleca spędzić nie tylko leżąc na plaży, lecz także korzystając z licznych atrakcji tego typu miejscowości. Najpierw musimy wybrać właściwą dla nas bazę wypoczynkową, pośród znacznej ilości hoteli interesującym miejscem z kompletnym wyżywieniem może być Hotel Świnoujście Hilton, z niezmiernie porządnie umeblowanymi pokojami, bezpłatnym parkingiem, niedaleko sklepów i kolejki morskiej. Z tegoż hotelu droga na plażę też nie jest zbyt długa. Oczywiście na liście 10 najważniejszych hoteli w Świnoujściu występują dodatkowo i inne propozycje, spośród których zdołamy skorzystać, natomiast jeżeli nie ciekawi nas hotel to innymi ofertami bywają miejsca w pensjonatach czy domach kuracyjnych. W szczycie sezonu letniego trudno jest znaleźć porządne miejsce na nocleg, gdyż do Świnoujścia zdążają turyści nie tylko z Polski lecz i z zagranicy.
Największą ciekawostką Świnoujścia i jego ciekawostką jest zjawisko, że miasto znajduje się na 3 wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór. Wyspy są ze sobą powiązane za pomocą transportu morskiego, czyli kursujących między nimi promami, wyspy są niezmiernie fascynujące i warte odwiedzenia.

urlop świnoujście

Mniej znana wysepka Karsibór, jest niezwykle ładnym miejscem, istnieje w tamtym miejscu opcja wynajęcia żaglówek lub rowerka wodnego i z łatwością można spędzać w tym miejscu czynnie urlop, krążąc pomiędzy 44 mniejszymi wyspami po kanałach Świnoujścia. Niesłychana przyroda sprawi, że Świnoujście wypoczynek nasz zamieni w rajski pobyt w tym wspaniałym miejscu. Na dodatek tego kultowe wyspy Wolin i Uznam również kuszą podróżników swoimi ciekawostkami.
Wyjeżdżając na helleńskie lub hiszpańskie wyspy, nie zdajemy sobie sprawy, że mamy także swoje rodzime wyspy na Bałtyku. Proponowane tam intrygujące sporty wodne w niczym nie odbiegają od propozycji zagranicznych.

Źródło: google.pl