medycyna przeciwstarzeniowa

Medycyna przeciwstarzeniowa – spowolnij upływ czasu

Czy zetknęłaś się kiedyś z pojęciem “anti aging”? To obecny trend na niestarzenie się dotyczący nie tylko osób starszych, ale i tych młodszych. Starzejemy się przecież wszyscy z tą różnicą, że jedni szybciej, a drudzy wolniej. Każdy żyjący organizm składa się z żywych komórek, które ulegają procesowi starzenia się. Jest to zupełnie naturalnym następstwem naszego istnienia we wszechświecie i w zasadzie jest nie do zatrzymania. Możemy natomiast lekko te procesy opóźniać stosując odpowiednie praktyki oraz specyfiki.
medycyna przeciwstarzeniowa

Jaki cel ma medycyna przeciwstarzeniowa

Medycyna przeciwstarzeniowa ma na celu nie tylko dbanie o nasz wygląd zewnętrzny, ale również ogólną oprawę naszej witalności zatem wiele zależy od naszego postępowania, a nie tylko od suplementacji jakichś preparatów. Powinniśmy przede wszystkim zacząć od zmiany naszych nawyków żywieniowych, a więc i podejmować świadome wybory między tym co zdrowe, a tym co zbędne i wręcz szkodliwe dla naszego organizmu. Warto również zastosować odpowiednio dobraną we współpracy z dietetykiem dietę oraz wprowadzić odpowiednią dzienną dawkę aktywności fizycznej dostosowanej do naszej obecnej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Medycyna przeciwstarzeniowa zapewnia długowieczność!

Medycyna przeciwstarzeniowa ma nam zapewnić długowieczność, urodę, witalność i dobre zdrowie w oparciu o nasze wykreowane dobre postępowanie. Podstawę medycyny anti-aging powinna stanowić ogólna ocena stanu zdrowia u lekarza rodzinnego, dopiero wtedy decydujemy się na ewentualne wspieranie organizmu dodatkowymi witaminami, minerałami, innymi mikroelementami czy nawet hormonami. Jak dowodzą badania naukowe większe znaczenie na spowolnienie naturalnego procesu starzenia się komórek mamy my sami wspomagając organizm odpowiednim postępowaniem niż czynniki genetyczne mające znaczenie tylko w około 20%.
medycyna przeciwstarzeniowa
Warto więc wyznawać zasadę – ” W zdrowym ciele – Zdrowy duch!”.