Letni odpoczynek na terenie przyrody

Każdy preferuje odrębny sposób wypoczynku. Poniektóre osoby organizują czas wolny żywo, chodząc na siłownie lub organizując piesze wycieczki w nieznane zakątki. Inni z kolei poszukują kontaktu z naturą, bo tylko to daje im całkowicie odetchnąć.
Na mapie Polski znajduje się wiele miejsc, w których można zorganizować wakacje na obszarze cudów przyrody. Zaliczają się do nich mnogie gospodarstwa agroturystyczne mieszczące się na terenie pięknych parków krajobrazowych. Jednak zapaleńcy wypoczynku w okolicy łąk, lasów i jezior cenią sobie przede wszystkim Park Krajobrazowy Dolina Baryczy noclegi. Rozciąga się on na powierzchni przeszło 87 ha i zajmuje obręby dwóch województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego. Ten unikalny rezerwat dobrze uwzględnić w planie swoich wakacyjnych podróży z wielu względów. Pierwszym z nich są Stawy Milickie, zaliczane do tak zwanych Żyjących Jezior, zatem tych o cechach unikalnych na skalę światową. Ich powstanie przypisuje się na średniowiecze, a w dzisiejszych czasach słyną na całą Europę w szczególności z upraw karpia. Stawy Milickie to też istotne centrum ornitologiczne, w którym żyje niemało z rzadka spotykanych gatunków ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz wypocznie każdy, kto docenia bliskość natury. W zasięgu ręki są tu łąki wypełnione kwiatami, lasy i jeziora, a do tego przeróżne okazy ptaków. W sprawie śledzenia tych ostatnich wolno skorzystać z wyznaczonych do tego miejsc, na przykład wieże czy też czatownie.
Noclegi w tym miejscu należałoby zarezerwować z ogromnym wyprzedzeniem, bo znajduje się ich zbyt wiele. A turystów skorych do trafienia w te strony nie brakuje. Oczywiście trafnym pomysłem jest rezerwacja noclegu w gospodarstwie agroturystycznym. Tutaj można poczuć wyjątkowa atmosferę, jaka panuje na całym terenie. Dbają o to zwłaszcza gospodarze, jacy życzliwie raczą gości lokalnymi frykasami.

Źródło: Kwatera Niezgoda