krzyz pasyjny serca jezusowego

Krzyż pasyjny serca jezusowego – wzbogać swoją wiarę

Znaczenie 

Krzyż pasyjny serca jezusowego służy przede wszystkim do kontemplacji i modlitwy. To, co w nim szczególne, to fakt, że odzwierciedla on mękę Jezusa, jego cierpienie i rany po to, by wzruszyć wierzących i poruszyć ich serca. Jest on stworzony, aby pogłębiać wiarę i uświadamiać moc poświęcenia Syna Bożego dla naszego zbawienia. Warto posiadać ten mistyczny krzyż w swoim domu, aby móc na co dzień kontemplować Słowo Boże w jego obecności. 

krzyż pasyjny serca jezusowego

Wzbogać swoją modlitwę

Jeśli czujesz, że twojej modlitwie czegoś brakuje, chciałbyś poczuć mocniejszą więź z Bogiem, krzyż pasyjny serca jezusowego może być na to świetnym rozwiązaniem. Kontemplacja krzyża może zapewnić nam poczucie pokoju, nawrócenia i uzdrowienia naszego życia. Jest to ważne, zwłaszcza gdy czujemy się zagubieni i niepewni sensu naszego życia. Modlitwa i kontemplacja pomaga go na nowo odnaleźć, dając przy tym poczucie bliskości Boga.

krzyz pasyjny serca jezusowego

Gdzie kupić?

Krzyż pasyjny serca jezusowego można zakupić w różnorodnych sklepach z przedmiotami kultu religijnego, gdzie zazwyczaj wykonywane są ręcznie i każdy z nich ma swoje indywidualne cechy, które go wyróżniają. Są malowane i ozdabiane z niezwykłą starannością i precyzją. Warto wspomnieć, że przedmioty te są odpowiednio konserwowane i zabezpieczane przed zniszczeniem. Koszt takiego krzyża mieści się w przedziale 50 zł do nawet 400 zł w zależności od wielkości, materiału, z którego są wykonane oraz czasu włożonego w jego przygotowanie.