klub piłkarski dla dzieci warszawa

Klub piłkarski Stare Babice

Z piłką przez historię

Piłka nożna, zwana szerzej futbolem (ang. football), jest grą zespołową, która stała się jedną z najchętniej oglądanych dziedzin sportowych. Jej początków należy doszukiwać się w starożytnych Chinach. II w. p.n.e. był okresem, kiedy wielką popularność na ich terenie zyskała gra, nosząca chwytliwą nazwę cuju. Zgodnie ze stanowiskiem FIFA cuju było protoplastą współczesnego futbolu.

Przyjmuje się, że nawet w starożytności nie było ograniczeń, zakazujących kobietom brania udziału w zawodach piłkarskich. Dowodem na to mają być freski, pochodzące z okresu rządzenia chińskiej Dynastii Han, które przedstawiają dwie osoby płci żeńskiej, ścierające się ze sobą w zaciętym pojedynku o piłkę.

Klub piłkarski Stare Babice czerpie garściami z dziedzictwa kulturowego, jakie wniosły do gry narody, od lat cieszące się futbolem. Stawiamy na kompleksowy rozwój fizyczny naszych podopiecznych pod okiem wykwalifikowanych trenerów, przy jednoczesnym zachowaniu zasad równości pomiędzy zawodnikami. Naszym celem jest przejście do historii.

Działamy dla Was

klub piłkarski stare babice

Klub piłkarski Stare Babice rozpoczął swoją działalność od rozgrywek okręgowych. Celem jego działalności od zawsze była promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Ideały, którymi kieruje się Klub piłkarski Stare Babice są przekazywane z pokolenia na pokolenie, niezmiennie angażując młodych, ambitnych trenerów i potencjalnych zawodników do postawienia pierwszych kroków na murawie. Klub piłkarski Stare Babice może być początkiem wspaniałej przygody.