Jak wybrać profesionalną agencje kastingową i dobrać odpowiednich modeli

Reklamy tv, billboardy, reklama prasowa, promocja w miejscu sprzedaży, targi branżowe – wszystkie te formy promocji potrzebują obecności jednostek o odpowiedniej prezencji i scharakteryzowanych umiejętnościach. Samodzielne poszukiwanie stosownych modelek, aktorów, lub hostess to zadanie uciążliwe i czasochłonne.


W tego rodzaju sytuacji efektywnie pomoże nam odpowiednia agencja. Współczesne banki twarzy posiadają różnorodną bazę statystów, aktorek i modeli. Jak sprawdzić, czy wyselekcjonowana agencja castingowa (agencja modeli warszawa ) jest doświadczona i warta naszej uwagi?


Przede wszelkim zwróćmy uwagę na to, czy baza współpracujących z agencją jednostek jest zróżnicowana (wiek, płeć, rasa, rodzaj urody, ) i rozbudowana i dodatkowo czy można mieć do niej dostęp on-line: takie rozwiązanie bardzo ułatwia i nie wymaga bezcelowego podróżowania na spotkania. Po drugie, należałoby stwierdzić, czy agencja ma osobiste studio castingowe a także profesjonalny sprzęt fotograficzny i filmowy. Dowiedzmy się, w których miastach i z jaką częstotliwością odbywają się castingi – to pozwoli nam lepiej dostosować agencję do własnych planów biznesowych. Zwróćmy uwagę na zakres działań danej agencji oraz jej dotychczasowe doświadczenie.Oceniając agencję na podstawie powyższych kryteriów, będziemy mogli podjąć decyzję o możliwej współpracy, bez ryzyka, że wybrane w castingu modelki będą nieodpowiednie.


Źródło: fukumodels.pl