Jak wybierać usługi budowlane w Katowicach?

http://budodekoracja.pl/budownictwo.html

W Katowicach jest wiele różnych firm budowlanych. Jak wybrać najlepszą?
Wpisując w wyszukiwarkę “usługi budowlane Katowice” dostajemy tysiące wyników. Oferty z głównych stron wykonawców lub ogłoszenia osób prywatnych, wykonujących pewne zlecenia w Katowicach lub na terenie Śląska. Różnorodność ofert i cen jest tak wielka, że sami nie wiemy kogo wybrać. Czy firmę czy osobę prywatną? Musimy wiedzieć ile chcemy wydać na dany projekt. Rozeznać się kto, za co, za ile bierze pieniędzy. Najlepiej, żeby mieli udokumentowane swoje skończone prace. Dobrze jeżeli są zdjęcia porównawcze – jak był przed remontem i po. Warto też popytać znajomych lub przyjaciół. Może akurat ktoś przechodził ostatnio przez “piekło” remontu i może nam polecić dobrą, solidną firmę?
Oczywiście, jeżeli nie ograniczają nas środki pieniężne najlepiej warto wybierać firmy z długoletnim doświadczeniem. Oznacza to dla nas mniej stresu, krótszy termin realizacji. Dobrze jest zadzwonić do firmy, którą wstępnie wybierzemy i podpytać jak to wygląda w praktyce. W końcu nikt nie jest tak doświadczony jak firmy remontowe. Każdy chce być doinformowany – ile przyjdzie osób na teren budowy, ile czasu dziennie będą przeznaczać na remont, na kiedy ustalają termin zakończenia budowy. Wybierając osobę prywatną, musimy liczyć się z wydłużeniem realizacji. Możemy niestety trafić również na Pana, który nie ma pojęcia co robi ale gdzieś znaleźliśmy jego ogłoszenie a przez to że był tani, poprosiliśmy o zrobienie remontu. Jasne, że ten sam Pan może wykonać kawał świetnej roboty, ale usługi budowlane w Katowicach są bardzo popularnym tematem a złotych rączek nie brakuje w śląskiej aglomeracji.
Najlepiej poświęcić trochę czasu na poszukiwania, rozeznanie terenu, przesłuchanie znajomych. Warto samemu zaangażować się w budowę pod względem organizacyjnym, aby wyniki były dla nas zadowalające. Nie stworzymy sobie dodatkowych stresów związanych z innymi wyobrażeniami wykonawcy gdy przedyskutujemy z nim wszystko wcześniej i przedstawimy swoją wizję.