Hotel to nie wyłącznie pokoje dla gości

Konstrukcyjny plan hotelu nie jest już czymś, co jest się w stanie przygotować w tydzień, szczególnie jeśli chcemy zrobić to prawidłowo. Funkcja ta jest trochę w wyższym stopniu zawiła aniżeli przeciętny rozkład domku jednorodzinnego albo pawilonu. Oznajmimy wam zatem, na czym powinno się skupić i co naszkicować w większym szczególe.

Przede wszystkim najpierw trzeba pomyśleć nad kompletnym programem funkcjonalnym budynku. Zazwyczaj na samym dole umieszcza się okazałe foyer z recepcją, szatnią, przechowalnią bagażu, sejfem oraz skrytkami, blisko wejścia konieczny jest także obecny w tym miejscu przez całą dobę portier i kontrola bezpieczeństwa, w której mieści się nadzorowanie holi i obszarów dla wszystkich. Także w tym miejscu warto zaopatrzyć budynek w usługi – sklepy dostępne nie wyłącznie od wewnątrz, ale także dla przechodniów, co ożywi budynek. Sprzedawać w takim razie w tym miejscu możemy nie tylko szlafroki hotelowe oraz mydełka oraz podarunki z danego miasta, ale również zwyczajne artykuły żywnościowe lub innej rangi. Niekiedy warto umiejscowić tam także bank, fryzjera bądź fitness klub.
Rzeczą związaną z gustem staje się zlokalizowanie lokali gastronomicznych. Najlepszy na to jest również parter, lecz czasami kapitalnym wyjściem staje się restauracja na najwyższym piętrze. Widoki z niej są wtedy świetne, podobnie jej bryłę jest się w stanie zaakcentować i nakłonić do skorzystania ludzi, którzy w hotelu nie nocują. Czasem wskazane jest narzucić jej formę oszkloną i zaakcentowaną.

Zaczynając od pierwszej kondygnacji po wyższe, w zależności od planowanej wysokości, przeważnie znajdują się sypialnie. Liczba gwiazdek definiuje mniej więcej jak duże mają być pokoje – sprzęty są zwykle znormalizowane pod modularne szerokości i wielkości – i jak urządzone – czy starczy niezbyt wygodne małe łoże, czy akurat powinniśmy podać klientowi wszystko na tacy – jacuzzi, pantofle oraz szlafroki hotelowe, prędko zaopatrywany mini bar.

szlafroki hotelowe

Jeśli poprawnie zaprojektujemy hotel, deweloper szybko może liczyć na zwrot kosztów.