finansowe doradztwo

Doradztwo inwestycyjne

Praca w doradztwo inwestycyjne polega na tym, że doradca tworzy rekomendacje dotyczące sprzedaży, kupna lub wymiany różnych instrumentów finansowych, które przygotowuje po przeprowadzeniu wywiadu z klientem, podczas którego określa jego potrzeby. Zgodnie z regulacjami Uni Europejskiej wykonywanie zawodu doradztwo inwestycyjne, wymaga uprzedniego zdobycia zezwolenia od organów nadzorujących rynek finansowy.

Doradztwo inwestycyjne

Czym jest licencja doradcy inwestycyjnego i jak ją zdobyć?

Aby mieć uprawnienia do pracowania w dziedzinie, jaką jest doradztwo inwestycyjne, trzeba być na liście prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego, gdzie wpisane są wszystkie osoby posiadające licencję doradcy. Na takiej liście nie znajduje się wiele osób, bowiem na przykład w 2017 roku licencję na wykonywanie zawodu doradztwo inwestycyjne posiadało tylko około 650 osób. Aby zostać doradcą, wymagane jest niebycie karanym, oraz trzeba zdać ciężki egzamin.

Zakres materiału na egzamin z doradztwa finansowego

Zakres materiału na egzamin z doradztwo inwestycyjne jest bardzo szeroki, obejmuje wiele dziedzin prawa, jak prawo podatkowe, prawo cywilne i dewizowe, prawo gospodarcze i prawo papierów wartościowych, oraz bardzo wiele aspektów ekonomii i finansów, jak na przykład analiza finansowa, czy strategie inwestycyjne. Co ciekawe, aby zdać egzamin na doradztwo inwestycyjne, nie wystarczy znać się na prawie i ekonomii, trzeba być również zaznajomionym z takimi dziedzinami jak etyka zawodowa.

Odwiedź naszą stronę internetową https://sukcesja-alta.pl/doradztwo-w-sprzedazy-firmy/