Dlaczego rozpoczyna brakować pielęgniarek w Polsce?

Ostatnio jak nie ulega wątpliwości o robocie pielęgniarek bardzo mnóstwo się mówi. Następuje to z faktu bardzo niskich zarobków nieadekwatnych do ich zadań. Coraz więcej pań wyrusza za granicę, ponieważ warunki roboty bywają o wiele wyższe a płaca zadowalająca. Praca dla pielęgniarek Niemcy to trudny temat. Dzisiaj w naszych szpitalach brakuje kadry, a pielęgniarki, jakie zostały w państwie pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując sieć, znajdziemy dużo obwieszczeń oferujących pracę personelowi medycznemu. Zazwyczaj pielęgniarki zarabiają dwa i pół tysiąca złotych brutto. Dla porównania pielęgniarki w Niemczech dostają mniej więcej dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność jest duża, zatem w naszym państwie będzie brakować ich troskliwości. Od chwili Polska wkroczyła do Unii Europejskiej, pielęgniarki stają się zaciekawione wyjazdami do innych krajów. Niezwykle wiele osób kończących studia pielęgniarskie, w krótkim czasie ubiega się o wydanie poświadczenia o uznaniu kwalifikacji do wykonywania zawodu w państwach Unii Europejskiej.

Praca w Niemczech dla pielęgniarek

Krajem do jakiego nagminnie odjeżdżają polskie pielęgniarki bywają Republika Federalna Niemiec. Dostają w tamtym miejscu około dwóch tysięcy euro. Przeważnie proponowane bywają też darmowe kształcenia języka. Polskie pielęgniarki pracują nie jedynie w szpitalach lecz także w domach opieki publicznej. Także prywatne postaci zatrudniają personel lekarski do opiekuńczości na przykład nad starszymi rodzicami bądź dziadkami. W Niemczech pielęgniarki mają zapewnione godne warunki lokalowe a także socjalne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę powinny umieć język, dysponować dyplom licencjata czy też magistra pielęgniarstwa, zaświadczenie o niekaralności, świadectwa roboty. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz to gorszą opiekę szpitalną, bowiem będzie jej szczerze brakowało. Jesteśmy obecnie
starzejącym się, z jednej strony nasz czas życia bywa przedłużony, poprzez rozciągniętą medycynę, jednak coraz większa ilość chorób typu nowotwory, ogranicza funkcjonowanie. Nieodzowna bywa zawodowa pomoc lekarska. To nasz rząd musi zaprosić pielęgniarki do zostania w państwie, poprzez zacne zrekompensowanie.


Źródło: senior-care.pl