Czy szczotkowanie zębów jest wystarczające?

Bardzo duża cząstka Polaków ma kłopoty z jamą ustną. Najpopularniejszy z nich to oczywiście atakująca zęby próchnica – problem zdrowotny a także estetyczny.

Na powyższym się natomiast nie skończy, ponieważ spora cząstka osób boryka się też z nieświeżym zapachem z ust, uciążliwym szczególnie w kontaktach z otoczeniem, oraz chorobami przyzębia czy dziąseł – ciągłymi stanami zapalnymi. Którykolwiek z takich kłopotów bywa uciążliwy a dodatkowo będzie mógł powodować coraz poważniejsze kłopoty, wszelkie znowu są spowodowane przez jeden czynnik – złe czyszczenie jamy gębowej.

szczoteczka elektryczna

Mnóstwo mężczyzn nie przywiązuje większej wagi do higieny jamy ustnej, uważając szorowanie zębów jako przymus, który da się wypełnić kiedy się o tym przypomni. Ci znowu, jacy regularnie myją zęby, zazwyczaj uważają, że to wystarcza, aby móc powiedzieć, iż odpowiednio troszczy się o czystośćjamy gębowej. Nie będzie to jednakże prawda, ponieważ w sytuacji tej trzeba pamiętać o wielu kwestiach. Głównie samo mycie nie wystarczy, by wyzbyć się zalegającego kamienia nazębnego oraz zarazków znajdujących się w buzi. Niezbędne jest również wyczyszczenie przestrzeni między zębamiz pomocą nici stomatologicznej, a także płukanie buzi preparatem do jamy gębowej.

Ważne jest także samo szczotkowanie. W szczególności powinno się używać właściwej szczoteczki. W sklepach jest tych akcesoriów wiele, nie ma więc przyczyny, żeby używać tylko tych podstawowych. Idealnym rozwiązaniem bywa na przykład szczoteczka elektryczna, jaka wyczyści zęby znacznie lepiej przy mniejszym wysiłku ręcznym, pozbywając się dużo więcej płytki nazębnej.

szczoteczka elektryczna

Zęby są przez to czyste, zapach z ust – bardziej świeży, a calutkajama gębowa będzie o wiele mniej wystawiona na choroby. O wiele trafniejszym wyjściem jest bardziej specjalistyczna
szczoteczka soniczna jaka gwarantuje o wiele dokładniejsze mycie.

Dodatkowo należałoby pamiętać, aby systematycznie wymieniać szczoteczki na nowiutkie.