Co powinno się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka do szpitala?

Każda przyszła mama wie, że zanim wyda na świat potomka musi zaopatrzyć się w całą wyprawkę. Kobiety pod koniec ciąży zaczynają gromadzić ubranka, pieluszki, kosmetyki i inne potrzebne rzeczy dla niemowlaka. Wiele kobiet razem z partnerami urządza pokój niemowlaka jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat. To bardzo wygodne i dobre rozwiązanie, po porodzie bowiem nie mamy już ani siły, ani czasu na remont pokoju.
Każda przyszła matka, która uczęszczała do szkoły rodzenia, jest na dzień porodu bardzo dobrze przygotowana i to nie tylko psychicznie. Już na miesiąc przed planowanym terminem porodu, w pokoju stoi torba po brzegi zapakowana ubrankami dla dziecka, kosmetykami, pieluszkami i innymi niezbędnymi rzeczami do szpitala na pierwsze dni maluszka.
Co powinno się znaleźć w takiej wyprawce?
Ubranie dla mamy: przynajmniej trzy koszule nocne ze specjalnymi rozcięciami, które ułatwią karmienie piersią, obuwie na zmianę, ręczniki, podkłady poporodowe, podpaski, kosmetyki do kąpieli, ubranie do przebrania. Generalnie kobieta powinna być tak spakowana, by mogła spędzić tydzień czasu w szpitalu. Jeśli kobieta nie jest samotną matką, może liczyć na pomoc męża lub rodziny, to nie musi się obawiać, że czegoś zapomniała ze sobą wziąć. Zawsze można poprosić o dowiezienie kilku rzeczy.
W wyprawce do szpitala powinny się znaleźć także ubranka dla maluszka: pajacyki niemowlęce, kilka rodzajów body z krótkim rękawem, kilka z długim, czapeczki, skarpetki, becik lub rożek, pieluszki jednorazowe, pieluszki tetrowe oraz cały komplet kosmetyków pielęgnacyjnych tj. kremy, oliwki, balsamy, maści na odparzenia, zasypki itd.. W niektórych szpitalach ubranka i kosmetyki dla niemowlaka są rozdawane i każdy maluszek może korzystać z nich do woli podczas pobytu w szpitalu. Są to jednak dobre praktyki, które stosowane są tylko w nielicznych miejscach. Niestety większość szpitali wymaga, by rodząca miała ze sobą pełną wyprawkę zarówno dla siebie jak i dla niemowlaka. Wszystko to w ramach oszczędności.