Ciekawe informacje na temat tego w jaki sposób wybierać materac do swojego łóżka.

Każdy z nas śpi zwykle około 8 godzin w czasie dnia, co w przybliżeniu ogółem powoduje, że spędzamy w łóżku około 1/3 naszego życia. W trakcie snu organizm i umysł odpoczywają zyskując moc i energię na kolejny dzień. Często ludzie narzekają, że budzą się niewyspani mimo wystarczającej porcji snu. Często również skarżą się na bóle barków, pleców czy szyi. Z tej racji wybór materaca jest nadzwyczajnie ważny, dużo ważniejszy aniżeli wybór samego łóżka.
A zatem jaki dobry materac do spania wybrać?

Zwłaszcza właściwy materac powinien być dopasowany do naszego wzrostu i wagi ciała. Dobrze dostosowany materac nie będzie ani nadto twardy, ani nazbyt miękki – winien doskonale dopasowywać się do naturalnego wygięcia naszego kręgosłupa. Nie zapomnijmy o tym, żeby zdecydować się na model co najmniej o 20 cm dłuższy niż wzrost osoby, jaka będzie na nim spała. Osoby, które mają na co dzień problem z kręgosłupem, przed nabyciem materaca winny sięgnąć porady lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty, tak żeby nabyty materac zmniejszał dolegliwości bólowe i nie zwiększał wad postawy.
Kolejnym kryterium jest wykonanie materaca to znaczy to co jest wewnątrz. Każdy typ materaca ma inne właściwości. Można wybierać spośród materacy sporządzonych na podstawie sprężyn kieszeniowych, materacy wykonanych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej albo posiadających zestawienie tych wypełniaczy. Poza tym, w materacach spotkać można wypełniacze z włókien kokosowych bądź gryki – te odpowiadają za zniwelowanie powstawania pleśni i grzybów. Szczególną uwagę do doboru wypełnienia winni przyłożyć alergicy – nie każdy bowiem wypełniacz ma własności antyalergiczne.

Przy doborze materaca pamiętajmy szczególnie, że odpowiednio dostosowany, wygodny model nie jedynie zagwarantuje nam regenerowanie sił, ale też zatroszczy się o nasz kręgosłup przez długie lata. Od niego zależne jest nasze zdrowie i odpowiednie samopoczucie.