Automatyka do rolet i jej sekrety

    Automatyczne rolety to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób. Zapewniają one wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i sprawiają, że skuteczność ochrony antywłamaniowej jest większa. Wielu właścicieli rolet jak i tych, którzy rozważają ich zamontowanie, zastanawia jak tak właściwie działa automatyka do rolet?

    Jak zbudowana jest automatyka do rolet?

    Cała automatyka schowana jest w skrzynce przymocowanej do górnej krawędzi rolety. Najważniejszym i niewidocznym elementem dzięki, któremu automatyka do rolet działa jest wał nawojowy. Zwija obszycie podczas podnoszenia rolety. To właśnie w nim ukryte są silniki do rolet zewnętrznych. W przypadku rolety obsługiwanej ręcznie wnętrze stalowego wału pozostaje puste, a roleta jest opuszczana i podnoszona za pomocą taśmy lub linki.

    Automatyka do rolet i jej sekrety

    Na co zwracać uwagę montując rolety?

    Napędy, czyli silniki różnią się między sobą głównie mocą, sposobem sterowania i metodą ustawiania położeń krańcowych rolety. Należy więc wybierać je mądrze, dopasowując poszczególne parametry do naszych docelowych rolet. Warto także kupując automatyka do rolet upewnić się, że posiadają one funkcje detekcji.

    Pamiętajmy, że decydując się na silniki sterowane radiowo, czyli na takie, które mają wbudowane urządzenia odbierające sygnały z nadajnika, oszczędzamy sobie dodatkowych kosztów w przyszłości w razie chęci zmiany sterowania rolet.

    Wcześniej wspomniane położenia krańcowe wyznaczają miejsca, w których roleta się zatrzymuje, gdy jest podniesiona lub opuszczona. Mogą być ustawiane mechanicznie lub elektronicznie. Jest to bardzo ważny etap montażu, gdy to to ustawienie zapewnia nam szczelne zamknięcie okien.

    Dowiedz się więcej na https://silnikidorolet.eu/